Hytera Şirket ve Türkiye Geçmişi

1993, ShenZhen HYT Technology Co., Ltd. adıyla ShenZhen’de kuruldu.

1995-2003, ilk Çin’li mühendisler tarafından geliştirilen ve üretilen ilk C160 model telsizini piyasaya sürdü ve hemen arkasından gelen popüler TC500 modeli 5 milyon adet sattı.

2006, Türkiye pazarına girdi ve 2010 yılından itibaren peş peşe 3 yıl Emniyet Genel Müdürlüğünün Analog Telsiz ihalelerini kazandı.

Çin ilk DMR Sayısal/Dijital Telsiz modeli PD785 modelini üretti ve Analog ürünlerden Sayısal ürünlere geçişte öncülük etti.

2011, ShenZhen Menkul Kıymetller Borsasına kote oldu ve şirket adını “Hytera Communications Corporation Limited”olarak değiştirdi.

2012, Almanya’daki Rohde ve Schwarz PMR’i şirketini satın alarak TETRA Çözümünü ve Global pazar payını güçlendirdi.

2013, Hytera, Bursa Metrosu ve Marmaray için Türkiye'nin en büyük metro hattı TETRA çözümü başarıyla sundu.

2014, Konya Büyükşehir Belediyesine Türkiye’nin en büyük Dmr Trunk Sayısal sistemini kurdu ve 2015 yılında Türkiye’de düzenlenen G20 zirvesinin bütün telsiz haberleşmesini sağladı.

2015, Hytera, Hollanda Kamu Güvenliğinin 70.000 den fazla kullanıcının ihtiyacı olan Tetra projesini kazandı ve başarıyla tamamladı.

2016, Antalya Büyükşehir Belediyesinin Raylı sistemler “Antray” ın Tetra Sistemini, Antalya Uluslararası Havalimanı ve Büyükşehir Belediye birimlerinin tüm haberleşmesini Sayısal Dmr Trunk ürünler ile sağladı Ayrıca aynı yıl, dünyanın en yüksek ATEX “ia” güvenlik seviyesine sahip ilk Telsiz cihazını üretti..

2016, Samsun Büyükşehir Belediyesinin Raylı sistemler “Samulaş”ın Tetra Sistemini ve Büyükşehir Belediye birimlerinin tüm haberleşmesini TETRA ile sağladı. 2016, Hytera, Rio Olimpiyat Oyunları ve Peru kamu güvenliği için “APEC” bütün kritik görev yapan personelin haberleşmesini sağladı

12. 2017,Hytera, “Sepura UK” İngiltere ve “Teltronic Spain”, İspanya şirketlerini satın aldı, TETRA global kamu güvenliği ve Ulaştırma sistemlerinde dünya çapında çok daha rekabetçi ve güçlü hale geldi;

2017,Hytera, Kanada’lı Norsat ve Sinclair’i satın aldı ve satellite uydu iletişim pazarına girdi. Sinclair ile bütün RF ve iletişim ekipmanlarındaki kalitesini artırdı.

2017 Sektör lideri olarak Kritik Kamu Haberleşmesi “Mission Critical” için tam kapsamlı LTE ürünler ve çözümler geliştirdi, aynı zamanda genişbant-dar bantlı entegre çözümde sundu.

2018-2019,

Hytera, Kamu güvenlik ve acil durum birimleri için portatif bir komuta kontrol merkezi ve kayıt sistemini sundu.

Profesyonel POC terminal ve sistemi ürün ailesini sektöre sundu;

Hytera Türkiye Bölge ofisi kuruldu

Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Haberleşme ve Görüntülü teyit sistemi ile buluşturdu

Marmaray Tetra Sisteminin Halkalı-Gebze ağının ürünlerini sağladı.2013 yılında başlattığı sistemin devamını ve güncelleştirmsini sağladı.Sunduğu ürün kalitesiyle sistemin devamında kurumun tercihi oldu

2020, Uludag Elektrik Dağıtım Şirketinin Görüntü Teyit Sistemi projesi alındı

2020, Enerjisa Elektrik Dağıtım Şirketinin AYEDAŞ sorumluluık sahasının Afet Telsiz haberleşme Sistemi projesi alındı

HABER BÜLTENİMİZE ABONE OL
Site haritası GTC Veri gizliliği Yasal Uyarı